ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W MICHALICKIM GIMNAZJUM

img 6018  Wtorek 18 czerwca 2019 r. dla uczniów Michalickiego Gimnazjum był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani z uśmiechami na twarzy rozświetlili szkolne mury swoją obecnością.
Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego rozpoczęła msza św. w Sanktuarium, której przewodniczył oraz piękne słowa kazania wygłosił Ks. Dyrektor Leszek Przybylski. Pięknie odczytane teksty liturgiczne oraz wokal i akompaniament uczniów rozświetliły to wydarzenie.
Po mszy św. odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcą p. Agnieszką Pusz-Chudy. Skupione twarze naszej młodzieży oczekujące na początek uroczystości, podszyte były cieniem niepewności związanym z końcem tego etapu edukacji. Wspaniale przygotowana akademia nie jednemu wycisnęła łzy.
Dziękujemy za Waszą obecność i życzymy bezpiecznych wakacji.
Dyrekcja i nauczyciele

Lekcja dla Niepodległej

11 lis 2018 3„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium” [Józef Piłsudski]. W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym w ramach wielu wydarzeń związanych z obchodami 100-u lecia odzyskania Niepodległości odbyła się „Lekcja dla Niepodległej”. Obok wspaniale przygotowanej przez naszych uczniów części artystycznej mieliśmy okazję uczestniczyć w interesującym wykładzie autorstwa ks. prof. dr. hab. Andrzeja Zwolińskiego.
Dyrekcja składa podziękowanie osobom przygotowującym całe wydarzenie a zwłaszcza Paniom profesor Monice Kierek oraz Barbarze Rysz a także niezwodnemu Zespołowi Angel pod opieką Pana profesora Pawła Gościńskiego.

Mundurówki MZSP na uroczystościach w Rzeszowie.

image00002Z okazji 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyły się uroczystości rocznicowe, które rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętego Krzyża pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego. Homilię wygłosił duszpasterz Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK ks. Władysław Jagustyn. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, gdzie odegrano hymn państwowy, wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
W uroczystościach uczestniczyły klasy II LOA oraz II LOB certyfikowanego przez MON Pionu Klas Wojskowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wraz z wychowawcami. Razem z uczniami w uroczystości brał również udział ks. Dyrektor Leszek Przybylski.
Po uroczystościach odbył się piknik wojskowy. Wystawiono punkty promujące Instytut Pamięci Narodowej i 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

W MZSP święty Michał dla Pani Premier...

Dnia 15.09.2018 Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalny odwiedziła Pani Premier Beata Szydło. Trwająca niespełna godzinę wizyta miała charakter nieoficjalny, ale stanowiła okazję do prezentacji działalności szkoły i Zgromadzenia księży michalitów w Miejscu Piastowym oraz na Podkarpaciu.
W spotkaniu wzięli udział: dyrekcja szkoły, osoby pełniące inne funkcje kierownicze oraz niewielka reprezentacja pracowników i grona uczniowskiego. Przedmiotem rozmów była też działalność duszpasterska księży michalitów związana z kultem świętego Michała Archanioła. Ksiądz dyrektor Leszek Przybylski w imieniu środowiska szkoły i księży michalitów Wręczył Pani Premier figurę świętego Michała Archanioła zapewniając szczególnego Gościa o modlitwie do Patrona walki o ludzkie dusze i zwycięstwa dobra nad złem.
Poniżej obszerna foto relacja.

<<  Listopad 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N