Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w MZSP i MG

dsc 3110

Jesteśmy przekonani, że wielkim prorokiem naszych czasów był św. Jan Paweł II. Jego przepowiadanie i świadectwo życia jest inspiracją dla wszystkich chrześcijan, a przede wszystkim dla osób konsekrowanych, do podejmowania radykalnego przyjęcia wezwań Ewangelii. Tak więc spotkanie modlitewne przy relikwiach św. Jana Pawła II, powinno być wołaniem o ducha proroczego w podejmowaniu wezwań chrześcijańskiego charyzmatu przepowiadania i świadectwa życia.

Rozpoczęta 16-go października br. peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po placówkach michalickich, jest czasem osobistego spotkania ze świętym Prorokiem naszych czasów, aby właśnie w tych trudnych czasach podejmować z gorliwością, w ramach działalności apostolskiej Zgromadzenia św. Michała Archanioła, codzienną służbę Bogu i bliźniemu.
13 styczna relikwie świętego nawiedziły Michalickie Szkoły w Miejscu Piastowym. Uczniowie w ramach przedpołudniowej lekcji jak również rodzice - podczas spotkania wywiadówkowego mieli okazje doświadczyć spotkania z relikwiami św. Papieża. Na samym początku po wspólnej pieśni animowanej przez szkolny zespół Angel ks. Dyrektor Leszek Przybylski w krótkiej prelekcji przedstawił historie relikwii jak również znaczenie i symbolikę tego cennego znaku. Był również czas indywidualnej adoracji.

Święty Janie Pawle II, który w 1997 roku podczas swej pielgrzymki do Ojczyzny odwiedziłeś Dom Macierzysty Zgromadzenia św. Michała Archanioła – módl się za nami!

<<  Luty 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N